Aktivity a služby > Mosty

Dodatečné předpínání mostů

Dodatečné předpínání mostů

Předpínací systémy VSL se celosvětově používají již od roku 1956. Dlouhodobým vývojem a zkušenostmi předpínací systémy VSL dosáhly technické dokonalosti a získaly vynikající  pověst pro svou kvalitu a spolehlivost.

Předpínací systémy VSL jsou chráněny patenty. Jsou certifikovány ve všech zemích, kde se používají a jsou v souladu s národními a mezinárodními normami.

Od roku 2006 je VSL držitelem Evropského certifikátu ETA.

Výsuv mostních konstrukcí

Výsuv mostních konstrukcí

Konstrukce je postupně zhotovována a vysouvána z výrobny umístěné před mostní opěrou. Tato technologie je využívána s ohledem na mnoho výhod, především na úsporu podpůrných konstrukcí, zvedacích prostředků, bednění, minimalizuje přesuny hmot na stavbě a pravidelným opakováním činností zefektivňuje armovací a bednící práce.

VSL nabízí návrh a kompletní realizaci výsuvu. Vysouvání je prováděno pomocí synchronizovaných lanových jednotek VSL, kluzných ložisek, bočního vedení a ocelového nástavce, tzv. výsuvného nosu.

Letmá betonáž

Letmá betonáž

Betonáž mostní konstrukce je realizována pomocí betonážních vozíků osazených na tzv. zárodek, které jsou postupně vysouvány a konstrukce je po jednotlivých lamelách betonována. Finančních úspor se dosahuje pravidelným opakováním činností a tím i zefektivněním armovacích prací, rovněž objem tesařských prací je minimální.

VSL zajišťuje návrh a následnou realizaci technologie letmé betonáže. VSL systém betonážních vozíků nabízí pro různě navržené délky a průřezy betonovaných lamel vysokou míru flexibility.

Mostní segmenty

Mostní segmenty

VSL Systémy nabízí mnoho variant instalace segmentových nosných konstrukcí, od letmé montáže až po zavezení celého pole konstrukce tzv. „Full Span Method“.  Díky více než 20-ti letým zkušenostem v oblasti návrhu a realizace segmentových nosných konstrukcí je skupina VSL schopna navrhnout optimální řešení montáže dané konstrukce a udržuje si celosvětově vedoucí postavení v této technologii.

 

Mostní závěsy

Mostní závěsy

Díky estetickým, ekonomickým a konstrukčním výhodám a stále častější potřebě překlenutí značných rozponů vzrostla za posledních 30 let výrazně obliba zavěšených konstrukcí. Systém mostních závěsů VSL SSI 2000 reflektuje neustále probíhající vývoj a zvyšující se nároky na zavěšené konstrukce a splňuje nejpřísnější požadavky na únavovou pevnost, protikorozní ochranu, kotevní materiál, sledování napětí, následnou údržbu a vyměnitelnost závěsů. Do současné doby VSL dodalo závěsy již pro více než 110 mostních konstrukcí po celém světě.

Manipulace s těžkými břemeny

Manipulace s těžkými břemeny

Z ekonomických nebo technických důvodů jsou dnes často konstrukce sestavovány z velkých a těžkých montážních celků. V případech, kdy nemohou být vzhledem ke hmotnosti, velikosti nebo nedostatku prostoru použity konvenční zvedací prostředky, je VSL schopné nabídnou maximálně efektivní a zároveň spolehlivé řešení pomocí široké nabídky VSL hydraulických zvedacích zařízení.